תחש (דקל)

גזע תחש (דקל) – המכונה גם “נקניקיה” בשל מבנה גופו הארוך. 

התחש הינו כלב קטן שמוצאו מגרמניה. המכונה גם “נקניקייה” בשל מבנה גופו הארוך. בעל שלושה תת גזעים המתבדלים זה מזה בצבע הפרווה, סוגה וגודלו של הכלב. כמו כן, כלבי תחש ידועים כבעלי אופי נעים ואוהב במיוחד. ולכן, הם יעילים עד מאוד בעזרה בשיקום. אולם, במקור הם נועדו לגרש גיריות מגינות ומשטחים פרטיים.

מאפיינים-

גובה ממוצע של תחש זכר הוא – 30-40 ס”מ 

גובה ממוצע של תחש נקבה הוא- 25-34 ס”מ 

משקל ממוצע של תחש זכר הוא- 5-9 ק”ג

משקל ממוצע של תחש נקבה הוא- 4-6 ק”ג

 

תוחלת חיים- 16 שנים 

פרווה
דקה וקצרה.

צבעי פרווה- אדום, חום, שחור.

מבנה גוף

גזע תחש (דקל) הוא כלב בעל מבנה גוף ארוך, שרירי וגמיש. יש לו רגליים קצרות וראש ארוך עם אוזניים צרות. הוא נהנה משמיעה מאוד חדה וחוש ריח רגיש. חושים אלו עוזרים לו בזמן צייד.

תחש (דקל)
תחש (דקל)

השאירו פרטים

אופי גזע תחש (דקל)

 

הוא מאוד חכם, אמיץ וחזק. הוא נחשב לכלב מאוד חברותי, שמח, שובב ונאמן! 

יחד עם זאת, הוא יכול להיות מאוד עקשן, מאחר ובעברו הוא שימש ככלב צייד, גם היום הוא נהנה לרדוף אחרי חיות קטנות ואחרי חתולים.

 כלבי תחש אינם בנויים לריצה למרחקים, זינוקים או שחייה מאומצת. אבל חוץ מזה הכלבים הבלתי נלאים האלה הם אוהבי שעשוע לכל דבר. חכמים ועירניים, עם נביחה של כלב גדול, הם יוצרים כלבי שמירה משובחים. הגזע גודל בעבר להיות צייד עצמאי של טרף מסוכן.

ניתן לגדל כלב תחש בדירה או בבית פרטי, הוא מסתדר מצוין עם ילדים וכלבים אחרים. 

אם תעניקו לו בית חם ואוהב, תגלו שהוא יודע להחזיר לכם אהבה וישמח לעשות זאת בכל הזדמנות, מהיום הראשון ועד יומו האחרון. 

כלב התחש נחשב לאחד הכלבים הפופולאריים ביותר בקרב כלבי בית. 

בישראל הוא נחשב לכלב מאוד פופולארי, בזכות ספר הילדים “איה פלוטו” של לאה גולדברג.

להתעורר אתגרים נוספים.

 קישור למזון מומלץ

תחש (דקל)
תחש (דקל)

טיפוח תחש (דקל)

כלבי תחש הם נשירים בינוניים, נקיים יחסית, ויש להם ריח גוף מועט או בכלל לא. צרכי הטיפוח של הגזע משתנים עם שלושת סוגי הפרווה. כלבי תחש בעלי ציפוי חלק זקוקים מעט מעבר לנגב עם מגבת או כפפת כלב כדי להיראות מטופחת. תחש ארוך שיער עשוי לדרוש צחצוח תכוף יותר, בהתאם לעובי הפרווה. טיפוח עם גזירה מדי פעם של הזקן והגבות והברשה או סירוק פעם או פעמיים בשבוע יספיק לחלוטין. מומלץ לגזוז את הציפורניים שלהם מדי חודש.

גידול תחש וטיפולו

מתאים לחיים בדירה, מאוד ספורטיבי ומלא אנרגיה, מומלץ לשחק איתו ולתת לו לרוץ. קפיצה ממקומות גבוהים איננה מומלצת עבורו שכן היא עשויה לפגוע בעמוד השדרה. 

טיפוח הפרווה נעשה בהתאם לסוגה, ובעוד שפרווה ארוכה ומקורזלת דורשת טיפוח והברשה יום יומיים עם ביקור אצל ספר כלבים, פרווה קצרה קלה יותר לתחזוק.

בריאות הגזע

כלב נקניק נוטה לסבול מבעיות בעמוד השדרה, מפריצות דיסק ואפילו משיתוק (לכן, מומלץ לא לאפשר לו לקפוץ ממקומות גבוהים). מאחר וכלבי תחש נוטים להיות עצלנים ולסבול מהשמנת יתר, משקל עודף עלול להחמיר עוד יותר את מצב עמוד השדרה שלהם. מומלץ לשמור על כלב תחש מפני עומס על עמוד השדרה ומפני עלייה במשקל. חשוב לא לפנק אותו בממתקים ובפחמימות ריקות, כדי למנוע ממנו השמנה ובעיות קטרקט. כמו כן, כלבי התחש מועדים לפתח מחלות לב, בעיות בדרכי שתן, סוכרת ואפילפסיה. אולם, תחש הסובל מאפילפסיה יוכל לחיות חיים בריאים ויציבים בעזרת טיפול מונע.

אילוף של תחש (דקל)

כלב תחש דקל צריך לעבור תהליך של אילוף מגיל צעיר!

יש לקחת בחשבון, מאוד לא פשוט ללמד אותם להימנע מטריטוריאליות. וכן לא פשוט ללמד אותם לעשות את הצרכים מחוץ לבית. חשוב להגדיר לו גבולות מגיל צעיר, כחלק מתהליך האילוף .

יש לתחש דרייב גבוה למזון ובאופן כללי, כלב התחש הוא צייתן ומסוגל ללמוד פקודות בצורה פשוטה ולבצע אותן.

ליעוץ אילוף איתנו 

חנות המזון שלנו

תפריט נגישות