רועה צ'כי

היום נדבר על גזע מאד מיוחד רועה צ’כי

אז קבלו את ה- רועה צ’כי (Czechoslovakian Wolfdog), מקורו אומנם בצ’כיה אך הוא דומה במראה שלו לרועה גרמני ואין זה מקרה, שכן הוא נוצר בתהליך הכלאה עם סוג גזע זה באמצע המאה העשרים. 

הוא שימש במקור לכלב של רועי צאן ועשה את עבודתו בצורה נהדרת, בין היתר, בזכות חוש שמיעה, ראייה וריח מעולים. 

מאפיינים של רועה צ’כי. 

גובה-

גובה ממוצע של זכר הוא 65-70 ס”מ. 

גובה ממוצע של זאב צ’כי נקבה הוא 60-65 ס”מ. 

משקל- 

משקל ממוצע של זכר הוא 26-30 ק”ג. 

משקל ממוצע של זאב צ’כי נקבה הוא 20-25 ק”ג. 

תוחלת חיים- 13-16 שנים. 

מבנה גוף- גוף חסון, חזק, זנב עבה, אוזניים זקופות, רגליים בינוניות ועבות, בעל סיבולת גבוהה 

פרווה- דקה ונעימה. 

צבעי פרווה- חום, אפור, שחור. 

רועה צ'כי
רועה צ'כי

 

 

תכונות אופי 

רועה צ’כי נחשב לכלב מאוד נאמן למשפחתו, חברותי, יודע להעניק אהבה וחיבה, הם יצורים מאוד חזקים ונאמנים עם הסביבה הקרובה אליו. מנגד, הוא עלול להיות מאוד חשדן, מאופק ולהסתייג מאנשים זרים שהוא איננו מכיר. 

מדובר בכלב מאוד עירני, עם סיבולת מאוד גבוהה, אמיץ מאוד, יכולת תגובה מהירה, וכיאה לכלב שגדל במרכז אירופה, הוא יכול להסתגל לתנאי מזג אוויר קיצוניים ללא שום בעיה. 

 

גידול- אינו מתאים לדירה  קטנה או בינונית  מפאת גודלו, עדיף לספק לו שטח ולכן בית עם חצר יכול להתאים לו יותר או חווה צמודה ניתן לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים וגדולים, כאמור הוא מאוד נאמן, חברותי ויודע להראות אהבה. יחד עם זאת, הוא לא מתאים לכל אחד!!! 

מי שאיננו יודע כיצד לטפל בכלבים/ שאין לו זמן לכך/ או שלא גידל כלב מעולם עדיף שיחשוב שנית האם הוא מעוניין לאמץ כלב צ’כי אשר זקוק לתשומת לב ולהרבה זמינות ואילוף. 

 

מצב בריאותי 

למרות שהוא עבר הכלאה עם כלב גרמני, הרי שרועה צ’כי נהנה מגב ישר ואיננו מתמודד עם בעיות רפואיות דומות לאחיו הגרמני. 

 

טיפוח- בעיקרון הוא לא זקוק להשקעה רבה שכן הפרווה שלו דקה מאוד. יש להבריש אותה מדי פעם. חשוב להקפיד על בריאות השיניים והאוזניים שלו. 

 

תזונה- יש לספק לו מזון בריא, פעמיים ביום, יש לוודא שהמזון מכיל מרכיבים חיוניים וחלבוניים עבורו. 

 

פעילות גופנית- רועה צ’כי, כמו כלבי רועים אחרים, הוא צריך לעשות פעילות גופנית, גם בשביל הגוף וגם בשביל הנפש. יש לקחת אותו לטיולים ארוכים, ריצות, הליכות ועוד. כאמור, מדובר על כלב מאוד אמיץ ועם סיבולת גבוהה, ולכן הוא יכול לבצע פעילות גופנית ממושכת בתנאים שונים

 

סיכום- רועה צ’כי הוא כלב מאוד מיוחד. ברגע שמשקיעים בגידול ובטיפול שלו, ברגע שיוצרים תהליך מסודר ועקבי, אז אפשר ליהנות מכלב מאוד נאמן, מסור ואוהב, כלב שישמש חבר לחיים, ויהיה איתכם בכל רגע. לכן משתלם לאמץ אותו ולהשקיע בגידול שלו.

 

 

חנות המזון שלנו

תפריט נגישות