גזע האיביזן האונד

גזע האיביזן האונד זה לא כלב!

זה היסטוריה מהלכת!! עוד מלפני הספירה!

תכירו את גזע האיביזן האונד

המאמר הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג איביזן האונד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

גזעי כלבים רבים הם בעלי היסטוריה שחוזרת אחורה בזמן, אבל איביזן האונד (Ibizan Hound) האונד הוא ממש “היסטוריה מהלכת” על ארבע.

שורשיו של גזע הכלב הזה מגיעים עד לשנת 4000 לפני הספירה, ואף מוקדם יותר. בדומה לכלבים מגזע האונד פרעה גם האיביזן האונד נודע עוד מתקופת הפרעונים, והדמות הידועה ביותר שמקושרת אליו היא דמותו של האל אנוביס מהמיתולוגיה המצרית. הוא מככב בתבליטים עתיקים רבים, כך שאפשר לומר בבטחה שמדובר בגזע כלב שלא השתנה הרבה במהלך אלפי שנים. סוחרים פניקיים הביאו את האיביזן האונד לאיים הבלאריים שבספרד, ועד היום כלבים מגזע זה משמשים ככלבי עבודה בספרד ובאיים הסובבים אותה. 

גזע האיביזן האונד ​
גזע האיביזן האונד ​

השאירו פרטים

מאפיינים של איביזן האונד

גובה 
גובה ממוצע של זכרים הוא 66-72 ס”מ

גובה ממוצע של הנקבה הוא 60-67 ס”מ

משקל
משקל ממוצע של איביזן האונד זכר/נקבה הוא 20-30 ק”ג

תוחלת חיים: 10-12 שנה.

מבנה גוף
האיביזן האונד הוא כלב גבוה יחסית, בעל מבנה נאה, אוזניים זקופות ופרווה קצרה או זיפית. הוא נחשב לכלב מאוד יפה.

פרווה
קצרה ודקה.

צבעי פרווה
לבן, חום, אדום-לבן.

קישור למזון מומלץ

גזע האיביזן האונד
גזע האיביזן האונד

תכונות אופי גזע האיביזן האונד


התיאור של גזע האיביזן  שמתנהגים כמו גור בגוף של כלב בוגר, מציג בדיוק מושלם את גזע הכלב הידידותי הזה. התבגרותם של כלבים מגזע איביזן האונד נמשכת זמן רב, מבחינה מנטאלית יותר מאשר בחינה פיזית, וזהו חלק מהסיבה שאי אפשר שלא להתאהב בהם. מדובר בכלבים שובי לב ושופעי חיבה, שאין דבר שמשמח אותם יותר מאשר משחק וחברה. הם מחבבים מאוד ילדים ונהנים להשתתף בכל תעלול, כולל אפילו טיפוס על עצים! זהו גזע שעשוי להתאים פחות לאנשים חששנים, מכיוון שהוא יכול להיות קולני למדי. עם זאת, המבט שמופיע בעיניו כשהוא מבין שנקלע לצרות, יגרום לכם להתחרט מיד על כל רצון לגעור בו. 

גידול גזע האיביזן האונד


ניתן לגדל כלב מסוג איביזן האונד בדירה וכן בבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים, להיפך, הם מאוד אוהבים ילדים. יחד עם זאת, חשוב לומר, בגלל הפעלתנות שלהם, חשוב שהבעלים יהיו מסוגלים לקחת אותם לפעילויות רבות בשטח וכן מוטב לא להתנהג לידם בחרדה או בחשש. פרט חשוב, מדובר על כלבים עם יכולת יוצאת דופן של קפיצה לגובה. לכן, אם אתם רוצים לגדל אותם בחצר, רצוי להציב סביבה גדר גבוהה שתמנע מהכלב לקפוץ מעליה. לאור השובבות של הגזע מומלץ לרכוש ביטוח צד ג’ לבעלי כלבים למקרה בו חלילה האיביזן שלכם יקפוץ ויפיל אדם מבוגר או חלילה יגרום נזק לרכוש של צד ג’ אשר יחייב אתכם בפיצוי על פי חוק. 

מצב בריאותי של גזע האיביזן 

מבחינה בריאותית מדובר בכלבים שאינם מתמודדים עם בעיות מיוחדות. ייתכן שהם ייפצעו במהלך פעילות כזו או אחרת, אך לא חובה שזה יקרה. צריך לשים לב מה עושים, ולגרום להם להיות זהירים יותר.

תזונה- יש לספק להם אוכל בריא, איכותי, אוכל שימלא אותם אנרגיה ויאפשר להם להשתולל.

טיפוח- הטיפוח של האיביזן האונד קל למדי, הן בסוג בעל הפרווה הארוכה והן בסוג בעל השיער הזיפי.

את הפרווה הקצרה ניתן להבריש באמצעות כפפת גומי, ואילו הפרווה הזיפית דורשת הברשה מדי פעם באמצעות מסרק המתאים לפרווה זו של הגזע.

פעילות גופנית- מדובר בכלבים מאוד פעלתנים, יש להם רמת אנרגיה מאוד גבוהה. מאוד אוהבים לקפוץ, לאיביזן האונד צורך רב בפעילות ועניין לאורך היום, כך שמומלץ לצרף נציג מטעמם למשפחה רק אם אתם מוכנים לעמוד באתגר. זכרו שאם פרץ האנרגיה של הכלב הסקרן הזה לא יבוא על סיפוקו, הוא עשוי למצוא דרכים משלו לשעשוע כשיישאר לבדו בבית.

אילוף כלבי גזע האיביזן 

כלבים מסוג איביזן האונד הם נבונים, צייתנים למדי ואוהבים ללמוד דברים חדשים. האילוף צריך להיות עקבי ותהליך החיברות שלהם צריך להתחיל כבר בשלב מוקדם. 

לשיחת אילוף איתנו 

האם הוא מתאים לבית עם ילדים?

גזע האיביזן  הם סוג של ילדים בפני עצמם. השובבות שלהם והצורך בפעילות רבה, יחד עם האהבה ללמוד טריקים חדשים, מהווים שילוב מנצח עבור כלב משפחתי שיוכל להסתדר היטב עם ילדים. מומלץ לקחת כלב מסוג זה בגיל צעיר יחסית, כך שיהיה לו קל יותר לקבל את אחיו האנושי ולעבור תהליך חיבור מוצלח יותר עם ילדי המשפחה.

לסיכום מי שמחפש כלב יפה, חכם, נאמן ואנרגטי, כלב איביזן האונד, נועד בשבילו.

 

קישור למזון מומלץ

חנות המזון שלנו

תפריט נגישות