בדלינגטון טרייר

גזע בדלינגטון טרייר הוא רק נשמע כמו המשחק כדור נוצה(בדמינטון) אבל הוא כלב קבלו את בדלינגטון טרייר !

ההיסטוריה-

כורים מצפון-מזרח אנגליה הם אלה שפיתחו את הבדלינגטון טרייר במהלך המאה ה-18, כזיווג בין כלבי טרייר מקומיים לבין כלבי וויפט. כאשר הגזע הוצג לראשונה בשנת 1869, כבר צמח לו מוניטין מרשים כמחסל מזיקים, בן ברית של ציידים ולוחם אמיץ. הוא זכה גם לכינוי “כלב הצוענים” בשל הסיוע שלו בכל הנוגע להסגת גבול, ועד היום כלב מסוג בדלינגטון טרייר מצטיין ככלב מהיר בעל חושי ראייה ושמיעה מפותחים של צייד אמיתי.

מאפיינים-

גובה ממוצע של בדלינגטון טרייר זכר הוא 41-44 ס”מ

גובה ממוצע של בדלינגטון טרייר נקבה 38-42 ס”מ

משקל ממוצע של הגזע הוא 7.7-10 ק”ג

תוחלת חיים- 12-14 שנים

בדלינגטון טרייר
בדלינגטון טרייר

 

פרווה-

כשמביטים בהם מרחוק, כלבי בדלינגטון טרייר עשויים להזכיר כבשים בזכות פרוותם הצמרירית והמלאה. אבל מי שמכיר אותם לעומק יודע שמדובר בכלבים מרשימים ואצנים מהירים.

 

מבנה גוף-

כלבים מגזע זה מתאפיינים במבנה גוף רזה, גולגולת צרה ורגליים ארוכות שרצות למרחקים

 

תכונות אופי-

העובדה העיקרית שחשוב להבין לגבי בדלינגטון טרייר היא שמדובר בכלב נבון ביותר אבל בעל רצון משלו. במילים אחרות, זהו ללא ספק מקרה של “זאב בעור כבש”. לאחר למידת מיומנויות חברתיות מדובר בכלב נאמן ומלא חיים, אבל חשוב להכיר לו כלבים ואנשים חדשים כבר מגיל צעיר כדי למנוע מצבי תוקפנות. בכל הנוגע ליחס מול כלבים אחרים, עשויות לצוץ בעיות כאשר יחסי הכוחות בלהקה אינם ברורים לאחר שהבדלינגטון מבסס את מעמדו הדומיננטי, לא צריכים להתעורר אתגרים נוספים.

 קישור למזון מומלץ

בדלינגטון טרייר
בדלינגטון טרייר

כלבי בדלינגטון יכולים להסתגל לחיים בדירה בתנאי שהם זוכים לכמות מספקת של פעילות וגירוי מנטאלי. לרוב כלבים מגזע זה, נוטים ליצור ברית אמיצה עם אחד מבני המשפחה, ולהעניק קבלת פנים ידידותית לכל מי שבעליו יחבב. יכולתו להכריז על בואם של אנשים זרים ולהרחיקם, הופכת אותו לכלב שמירה מצטיין דפוס התנהגות של גזע הבדלינגטון טרייר.

בדלינגטון טרייר זקוק לאילוף כדי שיוכל להסתדר עם חתולים וחיות מחמד אחרות. מאחר שמדובר בגזע שעיקש יותר מרוב בני האדם, הדרך להגיע איתו לעמק השווה היא לשכנע אותו שכדאי לו לפעול באופן מסוים. מסיבה זו, אילוף דרך חיזוק חיובי הוא השיטה היעילה ביותר לגרום לו לשתף פעולה.

אנרגטיות בינוניות, שני טיולים רגליים ארוכים מדי יום, מספיקים לשמירה על הכושר של גזע הבדלינגטון טרייר. כלבים אלה מצטיינים במשחקים אשר כוללים ריצה, ניתור והחזרת חפצים. כדי למנוע התפתחות של בעיות התנהגות, חשוב לדאוג גם לגירוי מנטאלי עבורם התאמה לילדים של כלבי הבדלינגטון טרייר.

כלבים אלה עשויים להיות טובים עם ילדים, אבל בדומה ליחסיהם עם מי שהם אינם מכירים – חשוב לעבור איתם תהליכי אילוף כדי לאפשר להם לפתח יחסים תקינים עם דיירי הבית הצעירים. אחרי שילמדו לשחק נכון, הם ישמחו לבלות זמן יחד עם חבריהם החדשים שיזרקו עבורם כדור או ייצאו איתם לריצה

שגרת טיפוח-

במקרה של הבדלינגטון טרייר

את הפרווה של הבדלינגטון טרייר יש להבריש במשך 5 דקות מדי יום, ולהעביר דרכה מסרק לפחות פעם בשבוע. מדי חודשיים יש לספר את הכלב. כיוון שמדובר בתספורת בלתי שגרתית, היא צריכה להתבצע על ידי ספר מקצועי!

אילוף-

כלבי גזע בדלינגטון טרייר נחשבים ככלבים מאוד אינטליגנטים.

בדרך כלל כלבים שהושבחו למטרות עבודה כמו כלבי רעייה יהיו כלבים יותר אינטליגנטים יותר ולכן בעליהם צריך לספק להם יותר גירויים במשימות מחשבה שונות. אם הם לא יקבלו את האימון הזה הם יפעלו באופן עצמאי בדרכים שעלולות להראות הרסניות כמו: חפירות של בורות בחצר ולעיסת רהיטים.

וכמו כן, הם יחסית קל לאילוף

כלבים קלים לאילוף הם בעלי יכולת טובה יותר לקשר בין הוראות מילוליות לביצוע פעולה כלשהיא. כלבים יותר קשים יצטרכו יותר זמן ויותר חזרות..

לסיכום- מדובר בכלב מאוד טוב, חכם ונאמן. המראה המיוחד שלו רק הופך אותו להרבה יותר חינני, מיוחד ומתאים לאימוץ !

 לשיחת אילוף איתנו

חנות המזון שלנו

תפריט נגישות